Audio procesory - Unikátní audio procesory -
Vývoj a výroba elektronických zařízení - prodej elektronických součástek
APX4070/APX4080 - Technické parametry:
kmitočtový
rozsah
odstup
signál/šum
vstupní
impedance
zkreslení
signál
výstupní
impedance
vstupní úroveň
APX4070
vstupní úroveň
APXAPX4080
napájecí
napětí
30 Hz - 30 kHz 113 dB / 93 dB 50 kohm          
Originální test z časopisu
MUSIC STORE
Rozměry procesorů - 200 x 160 x 45 mm

Ceny vč. DPH:
APX4070 - 2.500,- Kč     APX4080 - 2.600,- Kč
Zapojením procesorů APX4070/APX4080 do cesty audio signálu budete mít dojem, že posloucháte zvuk ze zařízení výrazně vyšší třídy. Audio procesory APX4070/APX4080 nefungují stejně a ani podobně jako ekvalizér a ani stejný, nebo podobný výsledný zvuk nelze ekvalizérem dosáhnout !
Nevěřte tomu, kdo tvrdí opak a přesvěčte jej vlastním audio procesorem !
Zvuk se výrazně rozjasní, zvětší se jeho barevnost i prostor, zvýrazní se nejjemnější detaily zvuku (což jsou právě harmonické složky signálu, které určují barvu nástrojů) a eliminuje se fázové zkreslení reproduktorů - každý reproduktor do signálu fázové zpoždění zanáší (i každá reproduktorová soustava). Kvalitnější reproduktory sice méně, ale cena za kvalitnější reproduktory převýší mnohonásobně cenu procesorů APX4070/APX4080. Výsledný efekt se nejvíce projeví u akustických nástrojů (dechových i strunných) a zpěvu. Dojem se výrazně přiblíží přirozenému živého zvuku na koncertě.
Procesor APX4070 se zapojuje mezi zdroj audio signálu (CD, magnetofon, video, DVD) a výkonový zesilovač, nebo do konektorů pro externí ekvalizér, popřípadě pro magnetofon, pokud má zesilovač funkci monitor - tzv. příposlech z pásku pro tříhlavé magnetofony. Procesor APX4070 má použity pro vstup a výstup precizními pozlacené konektory RCA (CINCH) a procesor APXAPX4080, který je určen pro muzikanty, má konektory typu JACK 6,3 mm. Příslušenstvím APX4070 je i stereofonní propojovací kabel s konektory RCA (CINCH). Procesory APX4070/APX4080 rozjasní každou hudbu z jakéhokoliv zvukového média. Použití APX4070 je tedy úžasné i pro domácí kino. Efekty budou ještě úžasnější a prostor se ještě více rozšíří ! Budete ještě více vtaženi do děje filmu. Zvuk se v žádném případě nezhorší a získá také na větší dynamice
Procesory APX4070/APX4080 rozdělují signál do několika pásem. Tyto jednotlivá pásma jsou procesorem zpracována tak, že se upraví a optimalizuje právě fázové zkreslení signálu. Proto se v signálu objeví mnoho dalších harmonických tónů, které tam sice původně jsou, ale zkreslením obálky jsou málo slyšitelné a tedy zamaskované a zvuk je bez zapnutého procesu jako by zněl pod dekou.
Procesor nic nepřidává a ani nic neubírá a nemění tedy ani barvu signálu ! Pouze umožní slyšet to, co v nahrávce je a má být, ale běžně to neslyšíme. Zvuk je brilantní, jasný a srozumitelnější.
Oba regulátory procesu (Bass Control a Process Control) se nastaví podle potřeby, tak aby byl signál poslechově příjemný a vyvážený. Procesory ani v krajních pravých polohách regulátorů zvuk nepoškodí. Procesorem se zvuk rozjasní, zvýší jeho přirozenost a brilantnost, zvýrazní se nejjemnější detaily (harmonické složky signálu, které definují barvu nástrojů) a eliminuje se fázové zkreslení, které vzniká v reproduktorech. Toto fázové zpoždění způsobí rozdílné slyšení jednotlivých pásem zvuku, což se nazývá zkreslení obálky signálu.
Procesory APX4070/APX4080 mají tlačítko Process, kterým se zapíná a vypíná vlastní proces, což umožní porovnat, co se signálem děje před zpracováním a po něm. Tato funkce je indikována diodou LED na předním panelu. V procesorech APX4070/APX4080 je integrován i napájecí zdroj, čímž odpadá používání externích adaptérů, což se dnes používá pouze u některých jednodušších zařízení nižší třídy. V napájení je použit nízkošumový stabilizátor s velkým potlačením rušivých signálů (žádný stabilizátor řady 78XX !). Názor, že audio signál bude interním zdrojem negativně ovlivňován, je nesprávný, protože dobrý návrh přístroje vyřeší problém interního zdroje a není třeba používat externí napájecí zdroj ! Audio procesory APX4070/APX4080 jsou konstrukčně navrženy pro zpracování velkých vstupních signálů, což zajistí jejich velkou přebuditelnost - viz technické parametry.
Procesor APX4080 s konektory JACK 6,3 mm, který je určen pro muzikanty, má navíc ještě indikátor modulačních špiček - Clip.
Procesory jsou vestavěny do masivní plechové skříňky s černým matovým lakem, což zaručí pěkný vzhled procesorů a odstíní tak vnitřní elektroniku od vnějších rušivých signálů ! Provedení jistě dobře zapadne do stávající audio techniky v domácnosti.
Masarykova 66
312 00 Plze
ň